Rondo Daszyńskiego nie zwalnia tempa - nowe centrum biznesowe Warszawy bije kolejne rekordy

Blog

Rondo Daszyńskiego nie zwalnia tempa - nowe centrum biznesowe Warszawy bije kolejne rekordy

Rondo Daszyńskiego nie zwalnia tempa - nowe centrum biznesowe Warszawy bije kolejne rekordy

Liczby związane z dostępną powierzchnią najmu wokół Ronda Daszyńskiego, robią wrażenie. Na obszarze ograniczonym ulicami: Karolkową, al. Jana Pawła II, al. Solidarności i Koszykową znajduje się już ponad 0,5 mln mkw powierzchni biurowej! To przewyższa rynek biurowy w takich miastach Polski jak Poznań, czy Łódź! A prognozy dla rozwoju tej części miasta są bardzo korzystne i zakładają, ze przy takim tempie zabudowy w roku 2023 podaż powierzchni biurowej przekroczy 1 mln mkw! Aktualnie ponad 600 tys. mkw jest już w tracie planowania! Momentem przełomowym dla Ronda Daszyńskiego stało się otwarcie stacji metra i powstanie Warsaw Spire. Serce Woli staje się nowym centrum biznesowym Warszawy.

Z czego wynika sukces biznesowy Ronda Daszyńskiego?

Niewątpliwie najważniejszym czynnikiem jest komfort komunikacyjny. Metro, tramwaje, autobusy – nie ma najmniejszego problemu z dojazdem. Kolejnym ważnym aspektem wpływającym na atrakcyjność tej okolicy jest bliskość centrum i strefy mieszkalnej. Zwiększa to zainteresowanie biurowcami znajdującymi się w okolicy Ronda Daszyńskiego w porównaniu do tych stojących na popularnym „Mordorze”. Ponadto idea zagospodarowania przestrzeni wokół nowego centrum biznesowego Warszawy nie skupia się jedynie na budowaniu nowych wieżowców. Można zauważyć wyraźny nacisk na tworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom „po pracy” – liczne kawiarnie i restauracje, które wieczorem tętnią życiem, a nie wieją pustką.

Liderzy inwestycji

Połowę podaży strefy biznesowej znajdującej się wokół Ronda Daszyńskiego mają na swoim koncie tacy deweloperzy jak: Ghelamco, SkanskaProperty Poland i Hines.

Do zrealizowanych inwestycji należą m.in.: Proximo, Wola Center, WarsawS pire, Warsaw Trade Tower, Green Corner, City Gate.

Obecnie trwają budowy kilku wysokich wieżowców w okolicy:

  • Generation Park (180 m, planowany odbiór: 2021)–84 tys. mkw powierzchni użytkowej; budynek jest certyfikowany na poziomie LEED Platinum (dla budynków ekologicznych na etapie planowania, budowania, konserwacji i użytkowania)
  • The Warsaw Hub (130 m, planowany odbiór: 2020) – ponad 113 tys. powierzchni użytkowej; 31 nadziemnych kondygnacji i 4 podziemne; kompleks ma składać się z 3 budynków budowanych etapowo; budynek zostanie połączony przejściem podziemnym ze stacją metra; projekt architektoniczny wykonał AMC-Andrzej M. Chołdzyński; planowanych jest aż 1000 miejsc parkingowych
  • Warsaw Unit (202 m, planowany odbiór: 2021) – funkcjonuje także pod nazwą „Spinnaker”; 57 000 tys. mkw powierzchni biurowej; na ostatnim piętrze ma znaleźć się ogólnodostępna restauracja z widokiem na panoramę Warszawy
  • MennicaLegacyTower (141 m, planowany odbiór: 2019) – 65 630 mkw. powierzchni użytkowej; 20 wind,
  • Skyliner (195 m, planowany odbiór: 2020) – powierzchnia użytkowa to aż 72 000mkw, z czego ok. połowa to powierzchnia przeznaczona na biura; kompleks ma być budowany etapami; na ostatnie piętra budynku będzie kursować winda panoramiczna

To one wzbogacą „skyline” warszawskiej biznesowej Woli. Z pewnością nie będzie problemu z wynajmem powierzchni biurowych ze względu na niezwykle wysoką atrakcyjność okolicy Ronda Daszyńskiego. O sukcesie nowego centrum biznesowego Warszawy może świadczyć fakt, że Warsaw Spire znaczną część swoich powierzchni wynajął już na etapie budowy biurowca.

Nowe spojrzenie na powierzchnie biurowe, czyli kompleks biurowy Lixa

Lixa
Kompleks biurowo mieszkalny Lixa to nowe spojrzenie na przestrzeń biurową, która nie pustoszeje po godzinach pracy.

Kompleks czterech niskich budynków biurowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 65 tys. mkw. Będzie to unikalna inwestycja w okolicy Ronda Daszyńskiego zdominowanego przez drapacze chmur. Inwestor postrzega ten kompleks bardziej jako „miasteczko uniwersyteckie” niźli kolejny biurowiec. Wewnątrz ma znajdować się zielony dziedziniec, wokół które powstaną knajpki i restauracje – to wpisuje się w wizję nowoczesnego centrum biznesowego Woli, które ma tętnić życiem! Budowa kompleksu poprzedzona była wyburzeniem starego budynku Kredyt Banku, a prace nad nową bryłą rozpoczęły się już na początku 2019 roku! Zakończenie budowy planowane jest na rok 2022. Cała inwestycja dysponuje certyfikatem ekologicznym BREEAM z oceną Excellent. To ciekawe i nowatorskie podejście do powierzchni biurowych w centrum miasta. Z pewnością inwestycja stanie się także wisienką na torcie atrakcyjności biznesowej Woli.

Kontakt

FORBIS GROUP SP. Z O.O.
ul. Skierniewicka 16/20, 01-230 Warszawa
kontakt@forbisgroup.pl, +48 22 408 79 29

NIP: 525-252-22-55

REGON: 145869381

KRS: 0000638634

Logo Forbis group
All rights reserved 2024